فناوری

رباتی که در دانشگاه تدریس میکند

استفاده از ربات‌ها و هوشی مصنوعی امروزه در زمینه‌های کاری افزایش یافته است. امروزه شرکت‌ها سعی میکنند تا از این فناوری در زمینه‌های بیشتری استفاده کنند.

فناوری هوش مصنوعی و ربات‌ها به دانشگاه‌ هم راه پیدا کرده است. به تازگی استادی به نام ویلیام در آمریکا رباتی مبنی بر هوش مصنوعی ساخته است که قادر به تدریس در دانشگاه است. این ربات Bina 48 نام دارد که در آکادمی نظامی وست پوینت مشغول آموزش است. برای ارزیابی ربات در کلاس شخصی همرا آن هم حضور دارد.

Bina 48 در دانشگاه درس‌های گوناگون فلسفه را آموزش میدهد, این دروس شامل اخلاق, نظریه‌های جنگ و کاربرد هوش مصنوعی است. ویلیام زمان زیادی است از این ربات در جهت آموزش استفاده میکند. او تصمیم داشت ربات را در حضور ۱۰۰ دانشجو آزمایش کند, قبل از اینکه کلاس شروع شود فایل‌های درسی و آموزشی برای ربات دانلود و آماده شد.

نکته جالب آنکه ربات هچگونه دسترسی به اینترنت را نداشت و تنها از فایل‌ها برای آموزش استفاده کرد. در کمال تعجب ربات فقط به با به یاد‌آوردن فایل‌های دانلودی, شروع به سخنرانی و دانشجوها را رفع اشکال کند. چنین کاری با استقبال بالای دانشجویان روبه‌رو شد اما آنها تصمیم گرفتند که این ربات در کلاس حضور نیابد. دلیلش هم بخاطر این بود که ربات نمیتوانست زمان کلاس را با میزان حجم درس تطبیق دهد. و در آخر بری تصمیم گرفت ربات را در مناطق محروم و کم‌سوادتر استفاده کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

همچنین ببینید

بستن
بستن